A Kortárs Építészeti Központ (KÉK) szervezésében 2023. május 11-14. között rendezzük meg a Budapest100-at, a budapesti házak nyitott hétvégéjét, valamint a hozzá kapcsolódó városiséta-napot és szakmai konferenciát.

Idén a program középpontjában Pest, Buda és Óbuda 1873-as egyesítése áll. A 150. évforduló kapcsán felderítjük, milyen volt a város másfél évszázaddal ezelőtt, hogyan fejlődött azóta, és milyen utak állnak előtte.

Téged keresünk, ha:

  • érdekelnek Budapest historizáló épületei, az ott élők történetei és van ötleted arra, hogyan lehetne erősíteni a városi közösségeket
  • valós tapasztalatokat szereznél a kutatás / eseményszervezés / épületfotózás területén
  • elkötelezett és proaktív vagy, kihívást érzel abban, hogy a lakókat bevond a programszervezésbe
  • szeretsz épületeket fotózni, és van hozzá megfelelő felszerelésed
  • a négy hónapos önkéntes munkára eleinte heti, később akár napi rendszerességgel tudsz időt szakítani
  • tudod vállalni, hogy e-mailben akár napi szinten elérhető vagy.

Amiben számítunk Rád:

  • lakók bevonása, folyamatos kapcsolattartás és közös programszervezés
  • épülettörténeti kutatás
  • épületfotózás
  • kommunikációs feladatok.

Mi nyújt a Budapest100?

  • kiváló kapcsolatépítési lehetőséget
  • egy sokszínű csapat tagja lehetsz
  • jó ügyet szolgálhatsz
  • publikációs és megjelenési lehetőséget
  • igazolható önkéntes munka és szakmai gyakorlati lehetőséget.

Az önkéntesprogram menete és időpontjai:

  • Első találkozó: 2023. január 11. vagy 12. választhatóan
  • Ismerkedés a 150 éves várossal, lakók bevonása, kutatás: 2023. január-február
  • Tematikus workshopok, programszervezés, kutatás, fotózás: 2023. március-április
  • Programszervezés, felkészülés a hétvégére: 2023. április
  • Budapest100 Városegyesítés hétvége: 2023. május 11-14.

Ha a fentiekkel felkeltettük az érdeklődésed és szeretnéd munkáddal a Budapest100 szervezését segíteni, jelentkezz az alábbi űrlap kitöltésével 2023. január 8. (vasárnap) éjfélig.

Erre a hirdetésre való jelentkezéshez küldjük el az adatainkat e-mailben a michy.marta@gmail.com címre

Budapest 100 / Kortárs Építészeti Központ

A Budapest100 egy civil esemény, amely 2011-ben indult az OSA Archívum és a Kortárs Építészeti Központ (KÉK) kezdeményezésére. A Budapest100 célja az, hogy felhívja a figyelmet a körülöttünk lévő épületekre, építészeti értékekre, amelyek minden nap körülvesznek bennünket.

A KÉK – Kortárs Építészeti Központ független és nyitott kulturális központ és szakmai műhely, amely az építészet oktatását, megismerését és fejlesztését kívánja előremozdítani a lehető legszélesebb szakmai és szakmán kívüli környezetben. Célja, hogy megteremtse a városról való közös gondolkodás és vita nyílt fórumát, és a széleskörű nyilvánosság számára is hozzáférhetővé tegye az építészet, városfejlesztés kortárs kérdéseit.

Bérezés: önkéntes program
Szak:
Nem kar vagy szakspecifikus a lehetőség, mivel szakmai előképzettséget nem igényel.