A Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány fenntartásában működő

TERROR HÁZA MÚZEUM
pályázatot hirdet

TÁRLATVEZETŐ
munkakör betöltésére

Jogviszony időtartama: határozott idejű, évente megújított szerződés
Foglalkoztatás jellege: megbízási szerződés
Munkavégzés helye: Terror Háza Múzeum, 1062 Budapest, Andrássy út 60.
Munkavégzés kezdete: legkorábban 2021. szeptember 1.

Elvárások és a munkakörbe tartozó feladatok:

• Tárlatvezetés lebonyolítása magyar és idegen nyelven a Terror Háza Múzeum állandó kiállításán látogatói csoportok részére.
  • A tárlatvezetéshez kapcsolódó technikai felszerelés (guide készülék) hozzáértő használata.
  • Megfelelő előadásmód alkalmazása a látogatók korcsoportjához alkalmazkodva, képesség a figyelem fenntartására iskolás korosztály esetén is.
  • Emlékhelyhez méltó formális megjelenés és viselkedés

Bérezés: alkalmanként és a vállalt nyelvtől függően havi elszámolás alapján

Pályázati feltételek:

• Folyamatban lévő tanulmányok történelem, vagy muzeológus szakon MA képzésen / legalább harmadéves BA képzésen / legalább harmadéves osztatlan tanárszakon
  • Magas szintű angol vagy német nyelvtudás
  • századi magyar és egyetemes történelem és a múzeum tevékenységének beható ismerete

Elsősorban olyan egyetemistákat várunk, akik keddtől vasárnapig legalább 2 nap szabadidővel rendelkeznek. A munkaidő beosztása rugalmas, a szabad kapacitástól függően történik.

Az állás megpályázásához benyújtandó dokumentumok:

• Fényképes szakmai önéletrajz, elérhetőségek megjelölésével
  • Legmagasabb iskolai végzettséget igazoló dokumentum másolata
  • Minden egyéb okirat, amelyet a pályázó a pályázat szempontjából fontosnak tart

Pályázat benyújtásának határideje: 2021. augusztus 12.

Pályázat benyújtásának módja: Elektronikus (e-mail) formátumban. A beérkezett pályázatok kiértékelését követően a munkáltató a legjobbnak ítélt pályázókat interjú keretében hallgatja meg.

A pályázatokat az allas@terrorhaza.hu e-mail címre várjuk.

Terror Háza Múzeum

A Terror Háza Múzeum a 20. századi diktatúrák áldozatainak emlékére létrehozott múzeum

Bérezés: bérezés alkalmanként és a vállalt nyelvtől függően
Francia